fbpx

Boubín

Boubín

Pojďme se společně podívat na další super procházku po Šumavě.

Boubín a jeho rozhledna pro nás bylo dlouhodobě jedno z míst, kam jsme se stále nevydali. Naplánovali jsme tedy v předvánočním pressu den dovolené a vyrazili to omrknout. Očekávání nulové, výsledek šokující! Viděli jsme alpy při západu slunce!

Nahoru to ovšem nějakou dobu trvá a bolí. Parkujeme tedy u Hotel Kristián – Kubova Huť 26, kde shodou okolností pracuje i náš kámoš. Kubo! Čau ahoj 🙂

Cílovka tedy bude dnes jasná a to nějaké pořádné žraso právě v tomto podniku. Anna by jinak nešla že jo..

Věděli jste, že Kubova Huť má nejvýše položenou železnici v ČR? Tak bacha, ať vás nepřejede mašinka. Odtud už je to každopádně jen a jen do kopce a to krásných 5.5km – (tam a zpět s pauzou na focení jsme to dali za 3 hod 7 min)

Začátek hned vybízí k focení, což lehce odvádí od koncentrace na ten prudký kopec. Tak funíme dál. Po necelých 2km se pomalu začínají otevírat výhledy po levé straně a vykukuje na nás v dáli Poledník a další známé kopečky. Fotíme, funíme!

V jednu chvíli si to za námi chrochtá JEEP 4×4 a naivně si myslíme, že nás jede někdo vyvézt až nahoru. Postarší pán nám sděluje, ať si to užijeme dokud jsme mladí, že on by býval taky rád šel pěšky. Měl pravdu! (šmejd)

Jelikož jsem nahoru vytáhl narvaný batoh fototechnikou včetně super stativu od Benro, který nám byl zapůjčen od Oehling.cz, tak věřím, že drsnější z vás by nahoru vytlačili i kočárek nebo to zkusili na kole. Pokud jo, máte u nás medaili.

Objevují se dřevěné schůdky a odbočujeme vpravo, začíná to klouzat a sněhu přibývá. Tak opatrně! Máme super počasí a v tom Anna zpustí: „Ty p*** alpy! “

Fakt že jo! Skrze stromy vidíme směrem Německo/Rakousko a díky skvělé viditelnosti koukáme na pocukrované špičky a pohoří, které sousedům lehce závidíme.

Dáváme poslední občerstvení doplňujeme cukry a jdeme na namrzlé schodiště, tady taky opatrně! Výhled je úžasný, na všechny světové strany plně otevřený a my si najednou uvědomujeme, že stojíme na špičce rozhledny, která je vlastně ještě výše, než samotný Plechý. Je to tedy nejvyšší bod Šumavy? Rozhodně to je nejvyšší místo, na které může turista vystoupat. Pojďte to tedy skrze pár fotek omrknout.

Cestou zpět chytáme zlatou hodinku a paprsky mezi stromy vytvářeji dokonalou atmosféru pro nějaké ty portréty, ale začíná přituhovat a baterky už fňukají. Tak dáme pár cvaků a rychle do Kristiána!

Byl to super výlet, který předčil veškeré očekávání a určitě se sem v létě rádi vrátíme. Přeci jen v létě se dá cesta obohatit o návštěvu jezírka. A v hotelu nám fakt chutnalo!

Tak až vyrazíte na Boubín, nezapomeňte poslat nějaké fotky na fotimesumavu@gmail.com a dejte vědět, jak se vám líbilo!

Díky čus a pa!

Martin

ps: Fotky pořízeny na iPhone 11 Pro Max – Sony A7 II + Samyang 14mm 2.8 – Sony 85mm 1.8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *