fbpx

Březník

Březník

Dnes si v rámci zajímavých míst na Šumavě přiblížíme Březník.

Je tu někdo, kdo tam snad ještě nebyl? Urychleně to napravte!
Březník je zrhuba 7,5 km vzdálený Modravě. Vedou na něj v podstatě tři cesty. Ta nejsnažší přímo z Modravy po modré značce. Asfaltová cesta (aktuálně stále pokryta sněhem) vám umožňuje vyrazit s kočárkem, na kole i pěšky. Žádné znatelné převýšení. Cestou postupně narazíte na téměř vše, co Šumava nabízí. Potoky, stromy, polomy, rostliny a v závěru krásný pohled na horu Luzný. Právě z Luzného vede další z cest na Březník, ta je ovšem dost náročná a složitá, další z možností je cesta přes Cikánskou Slať, kterou však doporučujeme zvolit až při cestě zpět. Když to tedy vezmete z parkoviště Modrava na Březník a zpět přes slať, čeká vás skvělý, 15km dlouhý, výlet.
A co vlastně na Březníku? Je zde opravený dům, bývalá Schwarzenberská hájovna, kde skvěle vaří – Pivovar Lyer a můžete si dát točené, při kterém se kocháte pohledem na Luzenské údolí a především pak Luzný.

V zimě je to dálnice pro běžkaře, v létě zase pro cyklisty.

Fotografové si také přijdou na své, především pak při ranním svítání, když se nad potokem válí mlha a slunce nasvítí špičku Luzného. Super panoramata. Fotí se Luzenský potok, Březnický potok… a další stovky míst!

Nedávno jsme zaregistrovali i jednu svatbu, která proběhla právě zde.

⚠️Šestero k výletu ⚠️

1) Turisto pozor na cyklistu
2) Cyklisto pozor na turistu
3) Odpadky patří do koše
4) Zákaz koupání se v potocích
5) Vstupuj pouze tam kam smíš
6) Nekřič, máme tu Tetřeva

Březník byl jedním z nejoblíbenějších míst Karla Klostermanna, proto jsme loňský rok Březník navštívili v rámci jednoho z našich společných super výletů.

Letos zase poprvé na kole. Na náš cyklovýlet, se můžete podívat na našem instagramu ve výběrech.

ANO vs NE

✅ Děti ANO
✅ Pejsci ANO
✅ Kolo, kočárek ANO
✅ Pivo jídlo ANO 👌🏻
✅ Běžky ANO
⚠️ LTE – není 😃😢

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *