fbpx

Sušická pavučina

Sušická pavučina

Sušická pavučina je síť 20 km pěších stezek a hippostezek v okolí Sušice, která vám Sušici představí jako místo, kde se můžete na chvilku zastavit u jednotlivých zastavení kované křížové cesty nebo kde se můžete vyřádit s dětmi při putování podél Otavy.“ www.kudyznudy.cz

Tentokrát jsme si chtěli dát příjemné do těla a přemýšleli kam po okolí. Vymysleli jsme okruh Sušice – Rok – Krásná vyhlídka – Sušice. Blbé pak je, když s sebou vezmeš ještě kámošku a začnete vycházku v Pivovaru u Švelchů na zahrádce. Lepší je zde samozřejmě končit, ale nevim, asi byla žízeň prostě!

Jak už to pak bývá zvykem, naše cesta začala stoupáním. Konkrétně na Žižkův Vrch. Na počátku tohoto krpálu jsme ještě okoukli místní zoo. Bylo nám zvířat celkem líto, ale s tím nic nezmůžeme.

Pohled na Sušici od tvz. „Kalichu“ je skvělý, přesto je pro spousta lidí velkou neznámou, tak mrkněte na pár fotek. Selfíčko nesmělo chybět, že jo!

Jdeme dál, nyní již není stoupání tak náročné a jde se v klidu lesem. Nic pro kočárky, bohužel. I to kolo by bylo celkem náročné. Je krásný podzim, les šustí a my si užíváme skvělé počasí.

Netrvá to dlouho a přecházíme silnici u obce Rok, zde potkáváme první turisty se kterými máme jednu věc společnou. Sice si dali naší trasu v opačném směru než my, ale začali taky v místním pivovaru :)))

Při příchodu na Rok, se držte záchytného bodu, kterým je závora. Ano, pojďme směrem za ní. Ostatně, je to stále krásně značené.

Směřujeme na nejhezčí místo z celé naší trasy, tím je tzv. „Krásná vyhlídka“, malebné místo uprostřed lesa s výhledem na celou Sušici a blízké okolí. Dáváme pauzu a kocháme se místem, kde jsme vyrůstali, chodili na střední a kam se vždy budeme s láskou vracet.

No dobrý, to by stačilo, pojďme se na to pomocí fotek podívat…

Odtud nás čeká už jen klesání, takže bolest kolen. Cestou dolů se naskytne ještě skvělý záběr na Andělíček, přes který se ale již nevydáme. Jinak určitě doporučujeme v trase pokračovat právě přes tuto žlutou dominantu Sušice.

My jsme zakotvili zase na zahrádce, tentokrát v restauraci u Chovatelů a děláme závěrečné summary procházky.

7 km okružní trasy
2 hodiny času
687 spálených kalorií
237m převýšení
2 turisté za celou cestu
1 žalostná žízeň

Tak vyražte a dejte si tento okruh, doporučujeme ho v každém ročním období, i když venkovní zahrádka v zimě asi otevřená nebude :)) !

No a dejte nám vědět, jak se líbilo!

Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *