fbpx

Výprava Roklan 2019

Výprava Roklan 2019

5.10. byl datum, který jsme si hodně dopředu zapsali do kalendářů a vryli do paměti. Chtěli jsme totiž na Roklan, kde jsme byli vůbec poprvé a shodli jsme se na tom, že tam musíme na podzim, až se začne vše hezky vybarvovat. Povedlo se!

Výpravu, trasu a celý program zajistil Petr z Šumava-Turismus, a tak jsme se mohli těšit na další skvělý společný den na Šumavě.

Sešli jsme se v dopoledních hodinách na parkovišti ve Spiegelau, tentokrát nás bylo i přes nepřízeň počasí rekordních 30 účastníků – dobrovolníků. Někteří z nich byli na začátku dost mrzutí a skeptičtí, avšak počasí před příjezdem autobusu jasně naznačilo, že dnes bude s námi. Údajně mělo 80% dne propršet, já však evidoval jednu jedinou kapku, kterou byla slza na Aničky tváři při závěrečném stoupání do 1453 m.n.m., a tak všem morousům padla brada.

Čekalo nás 11,1 km s převýšením okolo 550m, což se může zdát jako náročná trasa, ale tentokrát to šlo jako po másle. Bylo totiž opět na co koukat, trefili jsme skvěle termín a podzim nám dodával tu správnou energii. Ostatně Anna to hezky zdokumentovala.

Datum jsme vážně trefili, podzim nám ukázal vše co mohl. Mlha, která se nesla lesem, barvy listí, vodopády a rozvodněné potoky. Bohužel nebylo tolika času na zastávky a focení, možná proto jsme nikdo ještě nevydali kalendář podzimní Šumavy, ikdyž každý máme dosti povedeného materiálu. Některé plochy laptopů a smartphonů zdobí i vlastní tapety. Viz tato..

tapeta 199,- Kč platba na účet

První zastávka po 5km a magický pohled na Roklanské jezero, doplněný o vyčerpávající výklad průvodce Petra, způsobil první kručení v břiše. Naštěstí to vyřešily domácí toasty a kapka grogu na zahřátí.

Ikdyž očividně zima nebyla…

Skot

Ondra je prostě náš klasik, tentokrát jsme ho přemluvili alespoň z Vansek do pohorek. Když se na vrcholu na pár vteřin spustila sněhová krupice, dal nám nenápadně a lehoulince za pravdu!

A takto vypadala naše parta, jsme fešáci, co říkáte? Nefotil nás místní medvěd, ale pan stativ, který jsme měli propůjčený z Oehling.cz

https://www.oehling.cz/benro-fgp28ab2

…že by fotka dne?

Pohled od Roklanské kaple

Pakliže to byl výlet za fotkou a nějakým dechberoucím okamžikem, pak pohled z Roklanské kaple toto očekávání naplnil na 200%. Citoslovce „Wow“ hučel celou výpravou, až opadávalo lístí ze stromů. Zde jsme tedy naplnili naše SD karty a vydali se na vrchol.

První krizová sitauce přišla cca 200 pod samotným vrcholem. Vítr řezal do tváří, stehna začala pálet vyčerpáním a tempo bylo hlemýždí. Zachránila to tatranka Lina s příchutí ořechů, a tak jsme se všichni ve zdraví sešli v 1453 m.n.m. s úsměvem na tváři. Bohužel jsme viděli jen asi 2,5 metru před sebe…

Terka se na fotce možná ještě chvilku směje, to však neví, že ji na samotném vrcholu čeká překvapení. Rozlepila se ji totiž podrážka na pravé botě. Naštestí jsme zrovna měli pauzu na občerstvení v horské chatě a využili jsme pohotovosti našeho průvodce Petra, který v cestovní lékarničce našel lepenku. Dali jsme nějaký ten JägerTea, Radlery, polívky a pak se rozlepila i druhá podrážka. To už ale zbývalo pouhých 45 minut klesání k cíli, kde jsme vyhodnotili výpravu za hodně vydařenou a těšili se domu do horké vany!

Tak kam půjdeme příště? A půjdeš s námi?

Díky za pozornost, Martin – Fotíme Šumavu

Foto: Anna Englerová a Martin Kalný

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *