fbpx

Z Mokrosuk do Sušice

Z Mokrosuk do Sušice

Nekonečná uzavírka silnice v Rejštejně nás přestala bavit, a tak jsme poslední víkendy trávili spíše v okolí domova, než nahoře na Šumavě. Tentokrát jsme se po vlastní ose vydali vlakem z Horažďovic do Mokrosuk a chtěli si dát vycházku na Svatobor a do Sušice.

Studentská, vlastně Babišovská jízdenka za 10kč a hurá do vlaku. Ve vlaku asi 38°C a narváno. Snídaně už trošku nestudentská a já poprvé v životě stavím vlakem na zastávce na znamení. Samozřejmě jsem dostal pokáráno za tu 12°ku v ruce, ale to bylo to poslední, co pán s píšťalkou u pusy a huňatým knírem řekl. Díky bohu!

Mokrosuky a nikde ani človíčka, stejně tak tomu bylo i dalších 12km. Takže jsme zvolili skvělou trasu. Odbočujeme na Lešišov a v dálce na nás štěká malé psisko, vypadá jako kdyby hlídal místní dobytek, avšak stačí dvakrát dupnout a neuhlídal by ani sebe.

Okolí je nádherné, počasí skvělé a letošní podzim se vydařil ve všech směrech na jedničku! Odhazujeme první vrstvy oblečení a možná jsme se mohli i namazat opalovákem. Doufáme, že bude otevřeno v hospůdce Na Ztracence…

Kilometry přibývají a my se stále kocháme okolím. Svatobor se sice moc nepřibližuje ale dneska nám to vůbec nevadí, jsme časově absolutně nevázaní. Za malou chvíli jsme v Břetěticích a už na dálku to vypadá, že vysněná polévka a jedno čepované na Ztracence neproběhne. Jsme tu moc brzy, je sotva 10 hodin ráno a otevírá se až odpoledne. Možná super důvod se vrátit někdy příště.

SO 14-22hod
NE 12-22hod

Pes co hlídá dobytek je cca 100/200m stále za námi a tak z něj děláme nejlepšího followera FotímeŠumavu tohoto víkendu.

Úsek z Břetětic do Svojšic je celý z kopce a tak děláme různé blbosti, jako třeba zašlapávání starých píchavek, ze kterých se čadí jako z dýmovnic a nebo třeba práskání takových těch bílých jedovatých kuliček z keřů. Po jednom šlápnutí na takové kuličku, spíše dupnutí, si Anna zarazila kus ostrého klacku do podrážky boty, skoro i chodidla. O zábavu tedy postaráno a pohled na Svatobor lehce zmrazil úsměvy na tvářích.

Na Odolenov je to ale reálně fakt kousek a čas příchodu dle mapy.cz výjimečně nesedí. Ve vesničce pod Svatoborem dáváme menší pauzu a kocháme se pohledem do míst, odkud jsme přišli. Všichni v obci zrovna zpracovávají dřevo na tuhou zimu, která zde zaručeně bude. Lokální pivovar má otevřeno, ale my jsme tentokrát odolali a přehodnotili situaci a plán. Jelikož Svatobor dnes nevaří a je zavřeno, musíme si najít jinou odměnu za výlet. Nabízí se tedy stihnout autobus do Rabí a zajít si k Vočkovi.

Bereme to tedy zkratkou, lesem, přes pole a je to opět procházka tím nejhezčím, co nám letošní podzim nabízí. Máme super tempo a vypadá to, že autobus stihneme na minuty přesně.

V Sušice jsme minutu před odjezdem autobusu a zvládáme ještě pár fotek zrcadlící se řeky Otavy.

Poslední pozdravy posíláme z Hostince u Vystřeleného Vočka, kde to všichni milujeme.

Díky za pozornost a vyražte třeba na stejnou trasu jako my, stojí to za to!

Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *