fbpx

Ze Sušice na Rabí

Ze Sušice na Rabí

Poslední den v roce 2019 jsme se letos rozhodli strávit aktivně (no, spíš alespoň trochu aktivně 😁). Přemýšleli jsme nad kratší, méně náročnou trasou, abychom se samozřejmě moc neunavili před večerním slavením. Pro poslední výlet uplynulého roku jsme tak zvolili trasu ze Sušice na Rabí.

V 9 hodin ráno jsme vyrazili na vlak v Horažďovicích, který nás měl odvézt do Sušice. Velké pozitivum bylo, že vlak přijel na minutu přesně, s čímž jsme nepočítali ani v nejtajnějších snech. Negativum ovšem bylo, že tímto vlakem vyrazili na silvestrovskou procházku kromě nás pravděpodobně i všichni obyvatelé okresu Klatovy.

Za další negativum vlaku lze považovat teplota, kterou pan strojvedoucí zvolil. Kombinace zimního oblečení, minimálního životního prostoru a rovníkových teplot, vytvořila prostředí děštného pralesu.

I přes tato počáteční úskalí jsme zdárně dorazili do Sušice, kde jsme se kousek za nádražím napojili na tzv. Otavskou cyklostezku, která v celé své délce vede z Modravy až na Zvíkov a měří 166 km (celou jsme ji nešli, to jen pro upřesnění).

První úsek trasy vede po žluté a zavede nás do vesničky Malá Chmelná, na kterou navazuje obec Velká Chmelná.

To pravé silvestrovské počasí!

Důležité je také zmínit, že na Silvestra vyšlo typicky zimní počasí, kdy bylo na sluníčku možné naměřit cca 18 stupňů, což jsme mimořádně ocenili v našem novém vybavení, které by stačilo i na zímní výšlap na Mt. Blanc. Ihned po prvních stovkách metrů jsme začali odhazovat jednotlivé vrstvy oblečení.

První krize přišla záhy, když jsme narazili na nepříliš pozitivní ceduli.

V tu chvíli jsem se chtěla otočit a vyrazit zpátky směr nádraží Sušice. Nakonec to dobře dopadlo a zjistila jsem, že zde chybí nula a desetinná čárka. To bych se toho slíbeného oběda asi jinak nedožila.

Po zdolání prvního náročnějšího stoupání jsme dostali menší odměnu v podobě výhledu na vesničku Dobršín.

Celou cestu nás provázelo opravdu nádherné počasí a příroda vypadala, že právě probudila ze zimního spánku.

Ačkoliv oba bydlíme v okolí, šli jsme tuhle trasu poprvé a upřímně nás překvapilo, kolik krásných pohledů jsme během cesty viděli.

Za Velkou Chmelnou pokračovali dál po cyklostezce směrem do Žichovic. Až v této fázi cesty se asfaltová cesta změnila v lesní stezku. Narazili jsme také na nově vybudované, dřevěné odpočívadlo, kdo jsme si dali sváču.

Za nedlouho jsme vyšli z lesa na silnici (u železničního přejezdu mezi Čepicemi a Žichovicemi) a pokračovali cca kilometr do Žichovic, kde jsme v místním obchůdku doplnili energii na další cestu🍺🍺🍺 a vydali jsme se do cíle naší cesty, do Rabí.

Již za pár stovek metrů se nám naskytl parádní výhled na hrad Rabí (mimojiné nejrozsáhlejší hradní zříceninu v Čechách).

Hrad Rabí a řeka Otava

Došli jsme se také podívat k žichovickému jezu, kde to během letních měsíců opravdu žije, ale nyní jsme zde nepotkali ani živáčka.

Pak už jsme ale vyrazili přímo k hradu, kde na nás měla čekat největší odměnu naší cesty…

Uhádnete, co to bylo?

Malá nápověda 🙂

Samozřejmě oběd v naší oblíbené hospůdce U Vystřeleného vočka, kterou najdete v Rabí přímo na náměstí. Můžeme vám slíbit, že pokud tam vyrazíte na oběd, nebude to návštěva poslední. 🙂

Orosená odměna!

Na závěr přidáváme ještě mapu přesné trasy, kudy jsme vyrazili.

Procházka ze Sušice na Rabí patří opravdu k těm jednodušším a určitě ji zvládnou i vaši prckové. Jelikož je většina cesty po asfaltové cestě, můžete vyrazit i s kočárkem, nebo v létě na kole.

Mockrát děkujeme za pozornost. 💚

Anna a Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *